Mi az SSID és hogyan találja meg a sajátját?

Az SSID a Service Set IDentifier kifejezést jelenti, és ez a hálózat neve. Ha laptopján vagy telefonján megnyitja a Wi-Fi hálózatok listáját, akkor megjelenik az SSID-k listája.

A vezeték nélküli útválasztó vagy a hozzáférési pontok SSID-eket sugároznak, hogy a közeli eszközök megtalálják és megjelenítsék az elérhető hálózatokat. Az alábbiakban megtudhatja, hogyan működnek és hogyan lehet megtalálni a sajátját. Az SSID-k legfeljebb 32 karakter hosszúak lehetnek, de a minimális méretre nincs korlátozás. Általában a gyártók alapértelmezett SSID azonosítókat hoznak létre úgy, hogy a vállalat nevét véletlenszerű számokkal vagy betűkkel kombinálják. Az útválasztó márkájától függően az alapértelmezett SSID a következőképpen néz ki: TP-Link_015040, netgear37, Linksys00042 stb. Az SSID és a jelszó alapértelmezettre változtatása általában jó ötlet. A hasonló alapértelmezett SSID-k zavart okozhatnak. Ha egyedi SSID-t állít be, akkor bármilyen nevet megadhat amilyet csak szeretne. Ne tegye ki az SSID-ben a személyes adatait, például otthoni címét vagy teljes nevét, mert azt mások is megláthatják.

Sok router alján vagy oldalán matrica található az alapértelmezett SSID-vel. Ez azonban nem fog segíteni, ha megváltoztatják. Így találhat SSID-t a különféle operációs rendszerekről (ne felejtse el bekapcsolni a Wi-Fi-t): Windows: Kattintson a jobb alsó sarokban található Wi-Fi ikonra, és megnyílik a rendelkezésre álló hálózatok (SSID-k) listája. Az SSID, amelyhez csatlakozik, megjelenik az ablak tetején. MacOS: Kattintson a jobb felső sarokban található Wi-Fi ikonra az elérhető hálózatok (SSID) listájának megnyitásához. A hálózat mellett, amelyhez csatlakozik, egy pipa lesz. Android: Válassza a Beállítások> Wi-Fi menüpontot. Az SSID, amelyhez csatlakozik, a Connected alatt jelenik meg.

Vélemény, hozzászólás?