Mi a VPN áthatolás?

Ha valaha is keresett már VPN szolgáltatást, akkor biztosan találkozott már a „VPN áthatolás” kifejezéssel. Ez az routerbe beépített szolgáltatás, amely sokak számára bonyolult lehet. Szüksége van rá, ha VPN-t használ? Szüksége van egy speciális routerre ehhez? Vagy ugyanazt jelenti, mint egy VPN router?

A VPN-áthatolás olyan szolgáltatás, amely lehetővé teszi a routerhez csatlakoztatott eszközök számára a kimenő VPN-kapcsolatok létrehozását. Más szavakkal, lehetővé teszi a VPN-forgalom áthaladását, mivel a régi VPN-protokollok, például a PPTP és az LT2P (elavult IPsec-verzió) nem ismerik fel és nem blokkolják azt. Annak ellenére, hogy a routerben van, nem azonos a VPN routerrel. Az előbbi olyan szolgáltatás, amely lehetővé teszi a forgalmat; önmagában semmi mást nem csinál. Időközben egy VPN-router, amely lehet hardver eszköz, amelyen egy előre beállított VPN van, vagy egy otthoni router, amelynek egy VPN-kliensét Ön állította be, titkosítja a forgalmat és védi az összes hálózathoz csatlakoztatott eszközt. Annak megértése érdekében, hogy miért van vagy éppen nincs szüksége VPN-áthatolásra, elengedhetetlen tudni, hogyan működik. És mindez a Network Address Translation (NAT) kifejezéssel kezdődik. Ez egy eszköz, amely számos routernél alapvető, és akadályozhatja a VPN-kapcsolatot.

A NAT nagyszerű – a hálózat és egy szélesebb hálózat között helyezkedik el, kiszűrve a forgalmat, ügyelve arra, hogy csak a kért információkat kapja meg, védve ezzel a vírusoktól és a hackerektől. Ez egy óriási problémát old meg, amellyel mind küzdünk ha IPv4-et használunk, ez pedig az IP hiánya. A NAT ismeri a routerhez csatlakoztatott összes eszköz privát IP-címét, amelyre szüksége van a kért információk elküldéséhez. De a megfelelő munka elvégzéséhez a NAT-nak bizonyos információkra van szüksége a routeren hagyott és belépő kapcsolatokról.

Vélemény, hozzászólás?