Mi a Litecoin és hogyan működik?

A forgalomban jelenleg 180 nemzetközileg elismert valuta van. Csakúgy, mint a szokásos valuta esetén, több kriptovaluta is létezik a világon. Mivel a bitcoin volt az első, így minden figyelmet ez a kriptovaluta kapja, de tucatnyi feltörekvő alternatívával versenyez – amelyek közül az egyik a litecoin.

A kapitalizációhoz (vagyis a piacon lévő pénzmennyiséggel) mérve a litecoin a bitcoin és az XRP után a harmadik legnagyobb kriptovaluta. A Litecoin, mint kortársai, bizonyos értelemben online fizetési rendszerként működik. A PayPalhoz vagy a bank online hálózatához hasonlóan a felhasználók használhatják ezt pénznemek átutalására is. De az amerikai dollár felhasználása helyett a litecoin egységenként végez tranzakciókat. Itt fejeződik be a litecoin hasonlósága a legtöbb hagyományos valuta- és fizetési rendszerrel, bár ez még mindig az öt legfontosabb virtuális valuta egyike, a bitcoinnal együtt. Hogyan készül a Litecoin?

Mint minden kriptovalutát, a litecoint sem egy kormány adja ki, amely történelmileg az egyetlen entitás, amelyet a társadalom megbízott, hogy pénzt bocsásson ki. Ahelyett, hogy szövetségi tartalék szabályozza, és a sajtó nyomán jelenjen meg, a litecoinokat a bányászatnak nevezett, bonyolult eljárás hozza létre, amely a litecoin tranzakciók listájának feldolgozását foglalja magában. A hagyományos valutákkal ellentétben a litecoinok kínálata rögzített. Végül csak 84 millió litecoin lesz forgalomban, és 2,5 percenként (szemben a bitcoin 10 percével) a litecoin hálózat generál egy úgynevezett blokkot – a világon a közelmúltbeli litecoin tranzakciók főkönyvi bejegyzését. Innen ered a litecin kriptovaluta értéke. A blokkot bányászati ​​szoftver ellenőrzi, és elérhetővé teszi minden bányász számára, aki látni akarja. Amint egy bányász ellenőrzi, a következő blokk belép a láncba, amely minden eddig bányászott litecoin tranzakció nyilvántartása.

Vélemény, hozzászólás?