Lehet, hogy a zenei képzés nem teszi okosabbá a gyermekeket

A zenei képzésnek nincs pozitív hatása a gyermekek kognitív képességeire, például a memóriára, és az olyan tudományos eredményekre sem, mint a matematika, az olvasás vagy az írás, a Memory & Cognition magazinban közzétett tanulmány szerint.

A zenei képzés és a jobb kognitív, valamint tudományos teljesítmény közötti potenciális ok-okozati összefüggés vizsgálatára elvégzett korábbi kutatások következetlen következtetéseket vontak le, néhányukban arra utaltak, hogy lehet kapcsolat a zenei képzés és a jobb kognitív és tudományos teljesítmény között, másoknak pedig kevés hatása van. A metaanalízisbe bevont egyes tanulmányok összehasonlításakor a szerzők azt találták, hogy magas színvonalú tanulmányok, például azok, amelyek aktív kontrollok csoportját használják, és amelyek során olyan gyermekeket vizsgáltak, akik nem tanultak zenét, hanem ehelyett más képességeket sajátítottak el, például a táncot vagy a sportot – ez nem mutatta a zenei oktatásnak a kognitív vagy tudományos teljesítményre gyakorolt ​​hatását.

Giovanni Sala, a vezető szerző azt mondta: „Tanulmányunk kimutatta, hogy az a közös gondolat, miszerint a” zene a gyermekeket okosabbá teszi „, helytelen. A gyakorlati oldalon ez azt jelenti, hogy a zene oktatása kizárólag a gyermek kognitív vagy tudományos képességeinek javítását célozza. Míg az agy úgy képezhető, hogy ha zenét játszik, akkor jobban megismerheti a zenét, ezek az előnyök nem általánosítják oly módon, hogy ha zenét tanulnak, akkor jobban teljesítenek a matematikában is. A zenei gyakorlás előnyei indokolatlannak tűnnek, és a korábbi empirikus adatok téves értelmezéséből származhatnak. ” Fernand Gobet, egy másik szerző hozzátette: „A zenei képzés mindazonáltal hasznos lehet a gyermekek számára, például a szociális készségek vagy az önértékelés javításával.”

Vélemény, hozzászólás?