Hol használhatjuk fel a blokklánc technológiát?

A decentralizált blokklánc-rendszer megváltoztathatja az életünket, például azt  ahogy üzleti tevékenységet folytatunk vagy a vagyonkezelést végezzük, a gépjeink használatához is jó lehet, a szavazáshoz, az autó kölcsönzéséhez, sőt annak bizonyításához, hogy kik is vagyunk. Mindeközben megváltoztatja többek között a bankokat és más pénzügyi intézményeket, kórházakat, vállalatokat és kormányokat. Most megtudhatja hol használhatjuk fel a blokklánc technológiát a mindennapokban.

Decentralizált internet: a programozók jelenleg decentralizált internetes platformon dolgoznak, hogy az internet összes funkcióját elosztják a csomópontokon, ami növeli a világháló rugalmasságát. Elosztott felhőalapú tárolás: az elosztott felhőalapú tárolás elkerüli a nagy központosított vállalatokba vetett hit iránti igényt, ahol a személyes adatok sérülékenyek, és az árak emelkedhetnek, hogy fedezzék a növekvő számú adatkiszolgálót. Decentralizált közösségi oldalak: a közösségi oldalak központosítottak és hajlamosak az információ cenzúrájára. A decentralizált közösségi média platformok, például a Steemit enyhítik ezt, és anyagilag jutalmazzák a tartalom készítőit.

Hitelesített szavazás: noha a digitális szavazás hajlamos lehet a manipulációra, a blokklánc szavazási technológia ellenőrizhető és lehetővé tenné bárki számára, hogy ellenőrizze a blokkláncot annak megerősítéséhez, hogy a szavazatok időbélyegzővel vannak-e ellátva és törvényesek-e. Tőzsde: a hagyományos tőzsdén általában 2–3 napos késés fordul elő a részvények és kötvények elszámolásakor. A blokklánc részvényekkel való kereskedés költséghatékonyabb, és azonnali elszámolást biztosít. Ingatlan: az ingatlanok címei, tranzakciói és történelmi értéke beépíthető a blokkláncba, biztosítva az átláthatóságot és csökkentve az ingatlanügyletekhez kapcsolódó időt és költségeket.

Vélemény, hozzászólás?