Hogyan kell ápolni a póthajat?

Napjainkban egyre többen választják az olyan esztétikai beavatkozásokat, melynek köszönhetően a hajukat hosszabbá, vagy akár dúsabbá varázsolhatják. Ám mi most annak jártunk utána, hogy az ilyen póthajjal miként kell bánni.

Mielőtt elvégeznénk ezt a szépítkezési beavatkozást érdemes utána érdeklődni, hogy a mindennapokban milyen ápolást, vagy kezeléseket von maga után. Ugyanis ezzel kapcsolatban van pár dolog, amit feltétlenül tudni kell. Hiszen, ha póthajat viselünk, akkor a haj ápolása onnantól kezdve teljesen új értelmet nyer. Érdemes azzal tisztában lenni, hogy egy ilyen eljárást követően egy hajápolás sokkal hosszadalmasabb időt vesz igénybe. Nem beszélve arról, hogy a nem megfelelő eljárást követően akár a saját hajunkat is tönkre tehetjük általa. Ennek elkerülése érdekében érdemes felkészülni megfelelő ápolószerekkel, eszközökkel, és a napirendünket sem árt kicsit átszervezni, mivel reggelente kicsivel több időt vesz majd igénybe egy-egy frizura elkészítése. Többek között azért is célszerű utána járni a megfelelő bánási módnak, mivel egy hajhosszabbítás, vagy dúsítás cseppet sem olcsó mulatság. Viszont, ha nem kellőképpen ápoljuk, akkor hetek alatt könnyedén tönkre tehetjük.

Amikor túlesünk egy ilyen szépészeti beavatkozáson, akkor tilos a későbbiekben a szokás fésűket használni. A póthaj speciális fésűk használatát igényli, melyeknek puha sörtéjük van, és nem egyforma hosszúak a szálai. A póthajat minden este és reggel lágyan át kell fésülni, ugyanis ha nem így járunk el, akkor könnyedén berasztásodik. Ha elmulasztjuk a megfelelő és kellő fésülködést, akkor bolyhocskák keletkezhetnek, melyek a későbbiekben már nem igen tüntethetőek el. Továbbá a hajmosásra is oda kell figyelni, 6naponta javallott, ugyanis ennél gyakrabban káros lehet.

Vélemény, hozzászólás?