Életbiztosítás igen vagy sem?

Nagyon sokan még a mai napig is ráncolják a szemöldöküket már, akkor ha csak meghallják azt a szót, hogy életbiztosítás. Hiszen ezzel kapcsolatban nagyon sok rémtörténetet lehetett ám hallani, hogy átverés, nem jár a visszatérítés, stb.

Pedig ma már ez cseppet sem így kis oda figyeléssel, akár befektetésként is tekinthetünk rá. Amennyiben kategorizálni szeretnénk az életbiztosításokat, akkor két fő csoportot különböztethetünk meg. Az egyik csoport a kockázati életbiztosítás, a másik pedig az elérési életbiztosítás. Az első csoportba azokat sorolhatjuk, melyekről már a nevük is árulkodik, vagyis valamilyen kockázatot fedező biztosításról beszélhetünk. A második csoport pedig az, amikor futamidő eltelte után a biztosító akkor is fizet, ha nem történt biztosítási eset. Amennyiben az legismertebb életbiztosítási esetet szeretnénk megnevezni, akkor az unit-linked típusú életbiztosítás. Mi most erről szeretnénk bővebben mesélni, ugyanis erre lehet úgyis tekinteni, mint befektetésre. Ennek a biztosítási fajtának több elnevezése is létezik. Így akár befektetési egységekhez vagy megtakarítással kombinált életbiztosításként is beszélhetünk róla. Bárhogy is nevezzük a lényege ugyanaz, mégpedig a biztosításba befizetett pénzünk egy része eszköz alapba kerül.

Vagyis gyakorlatilag egy befektetési alapba. A másik megmaradó részért cserébe pedig kockázat biztosítást kapunk. Amennyiben ilyenben gondolkodunk, akkor mindenkinek saját magának kell mérlegelnie, hogy milyen a pénzügyi helyzete. A biztosítási részleteket fizethetjük éves szinten egy összegben, vagy akár havi rendszerességgel is. Amennyiben ezt a biztosítási formát válasszuk, akkor nem érdemes rövid időben gondolkodni. A 10 éves konstrukció a leggyakoribb, de nem ritka a 20-25 éves sem.

Vélemény, hozzászólás?