Az óvodai műfű telepítés rejtelmei

A műfű sok területen tesz jó szolgálatot. Az óvoda különösen az a hely, ahol nagyon kedvező a műfű telepítés. Először is vegyük szemügyre azt, hogy miért is jó az óvodai műfű? Az óvodás gyermekek sok időt töltenek kint az udvaron minden évszakban. Télen a hó élményét szippanthatják magukba, nyáron pedig a kellemes meleg időben játszhatnak kint és rendezhetnek különböző programokat az óvónénik a csemetéinknek.

[wp_ad_camp_1]

A műfűvel telepített területeken, akár legyen az a játszótér alatt leterítve, vagy legyen az focipálya, tornapálya, biztonságosan játszhatnak a gyermekek, mert az óvodai műfű mindig puha és biztonságos terepet nyújt nekik.

A biztonság mellett az óvodai műfű további előnyös tulajdonságokat is rejt: a műfű mindig zöld marad, évszakoktól függetlenül. Megtakarítható vele a víz- ás áram számla, mert locsolni és nyírni bizony a műfüvet nem kell. Az óvodai műfű tartós, gondozásmentes, ezáltal a telepítés ára sokszorosan megtérül, ha óvodai műfüvet telepítünk.

Hogyan zajlik az óvodai műfű telepítés? Ha szakemberekre bízzuk ezt a procedúrát, akkor rövid határidőn belül már élvezhetik is a gyerekek a műfű puha érintését.

Műfű
Műfű

Műfű telepítés előtt nagyon fontos a talaj előkészítése. Ez adja meg ugyanis a műfű tartósságát és szépségét. Tökéletes műfű csak tökéletesen előkészített, szilárd talajon lesz. Minden terület más és más előkészületet igényel. Attól függően, hogy a terep hogy kívánja meg, 10-30 cm mélységig elő kell készíteni azt. Ezt általában BobCat munkagéppel a legkönnyebb elvégezni, ezt ajánljuk a legprecízebb munkavégzéshez.  Ez után a talaj tömörítése következzen, vibrációs döngölővel. Ha ez készen van, különböző méretű kavicsok kerülnek bele ebbe az előkészített alapba, amit szintén vibrációs döngölővel bele kell dolgozni, hogy szilárd talajt kapjunk. A kavicsok tetejére az előkészítés utolsó elemeként homok kerül. Nagyon fontos és kihagyhatatlan ez a munkafolyamat, ha tartós és hibátlan óvodai műfüvet szeretnénk kapni.

Mielőtt a lemért és kiszabott műfüvet leterítenénk, szükséges alá geotextilt helyezni, hogy ne gyomosodjon a műfű alatt el a talaj. A műfű illesztések alá tegyünk illesztő szalagot, amely leragasztja a szegélyeket. Az így összeragasztott széleket, a tökéletes eredmény érdekében, néhány órára javasolt lesúlyozni. A műfű sarkokat illesztő tüskével is fixálhatjuk. A műfű lerakásánál figyeljünk az azonos szálirányra is. Ha leterítettük a gyepet, szórjuk le kvarchomokkal, ettől lesz igazán természetes hatású.

Az óvodai műfű telepítése mindenképpen előnyös, ha örök zöld és biztonságos fűvel borított udvaron szeretnénk látni gyermekeinket játszani, ahol nem eshet bajuk és nem lesz fűfoltos a ruhájuk, ahol önfeledten szaladgálhatnak. Tervezz bátran óvodai műfüvet, és bízd profikra a piszkosnak egyáltalán nem mondható munkát.

Vélemény, hozzászólás?